.

Październik 2015

 

Hotel Pałac Wiechlice

Obrazek użytkownika webadmin
Wysłane przez webadmin w wt., 10/27/2015 - 11:21

        Pałac Wiechlice to zespół budynków łączących w sobie historyczny urok z nowoczesnym, ekologicznym luksusem, który będzie nam towarzyszył podczas wypoczynku, pobytu w SPA & Wellness czy na konferencji. Na terenie posiadłości znajduje się winnica o powierzchni 1 ha, gdzie posadzono około 4000 krzewów winorośli odmian: rondo, regent, cabernet cortis, johanniter i solaris.

 

Winnica Kinga

Obrazek użytkownika webadmin
Wysłane przez webadmin w wt., 10/27/2015 - 11:19

        Winnica „Kinga” to pokoleniowe już gospodarstwo winiarskie. Początki winnicy datować można na 1985 rok, kiedy to zasadzono pierwszą winorośl. Obecnie, winnica prowadzona jest przez drugie już pokolenie winiarzy, Kingę i Roberta Koziarskich. Od 2013 roku wina Kingi i Roberta są dostępne w sprzedaży.

 
Październik 27, 2015 - 10:52
Posted in:
0 comments

Nic odkrywczego nie ma w stwierdzeniu, że najlepsze współczesne winnice na świecie znajdują się w Europie. Z wielu przyczyn skupiają się głównie w krajach basenu Morza Śródziemnego. Polski, dużo surowszy klimat, nie jest tak łaskawy dla winorośli, jak ten na południu Europy. Nie oznacza to jednak, że na naszych terenach winnice to zjawisko egzotyczne. Wręcz przeciwnie. Wystarczy wybrać się w Lubuskie, by odkryć miejsca malownicze, o bajkowym klimacie, w których winorośl rodzi pełne soku owoce. Jeszcze jesienią warto rozważyć wyjazd na ten teren.

 

Winnica Julia

Obrazek użytkownika webadmin
Wysłane przez webadmin w pt., 10/16/2015 - 12:00

     Winnica „Julia” Małgorzaty i Romana Gradów w Starym Kisielinie to winnica rodzinna, powstała w roku 2003, początkowo na obszarze 10 arów, dodatkową powierzchnię uzyskano w 2007 roku po wykarczowaniu lasu. Uprawiane odmiany to m.in.: pinot noir, chrupka, traminer, solaris i kernling. Obecnie, łącznie z nasadzeniami w Zaborze, powierzchnia upraw to około 3,3 ha.