.

Winnica Kinga

Została założona w 1985 roku przez Halinę i Wojciecha Kowalewskich, czyli istnieje już niemal 40 lat. Jest pokoleniowym gospodarstwem z tradycjami. Położona jest tuż przy Odrze, więc można do niej dojechać lub dopłynąć. Co ciekawe, miejscowość Stara Wieś, w której znajduje się winnica, jest dokładnie środkiem Odry, co oznacza, że taka sama odległość jest z tego miejsca zarówno do źródła, jak i do ujścia rzeki.

Symbolem winnicy jest krzew Aurora, który jako jedyny ocalał po powodzi w 1997 roku. Winiarnia zajmuje ponad stuletnie budynki, w których niegdyś mieścił się Nadzór Wodny.

Na miejscu jest możliwość noclegu, degustacji i zakupu wina, a także innych wyrobów gospodarstwa, takich jak: ocet winny, kiszone liście winorośli czy marynat z jagód winorośli.

Odwiedzając winnicę, warto zwiedzić pobliską Nową Sól, słynną z Parku Krasnala - doskonałej atrakcji dla dzieci, a także Parku Fizyki, Kaczej Górki, wake parku czy parku sportów ekstremalnych. Z nowosolskiego portu można wyruszyć w rejs po Odrze statkiem Laguna albo wynająć kajak i popływać po rzece. Okolice Nowej Soli to również świetne trasy rowerowe. Wyjątkowa ścieżka rowerowa "Kolej na rower" poprowadzona jest wzdłuż przebudowanej, nieczynnej linii kolejowej Żagań-Wolsztyn. Szczególną atrakcją jest również przejazd rowerem przez zabytkowy most kolejowy nad Odrą przy miejscowości Stany.

Winnica Kinga
Stara Wieś 28
67-100 Nowa Sól , LU
Lubuskie PL
Numer telefonu: 
+48 609 528 581

Winnica

Rok założenia: 
1 985
Powierzchnia: 
2 Ha
Ile osób może jednorazowo odwiedzić: 
64
Degustacje
Sklep z miodami
Sklep z winami
Sprzedaż sadzonek

Dojazd

Parking samochodowy
6 miejsc
Parking autobusowy
2 miejsc
Dojazd PKP
Dojazd PKS

Jadłodajnie

Jedzenie domowe
Znajomość języków obcych
Zwiedzanie
Organizacja imprez integracyjnych