.

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w FieldCollectionItemEntity->fetchHostDetails() (linia 422 z /var/www/clients/client23/web31/web/sites/all/modules/field_collection/field_collection.module).

Winnica Hiki

       Winnica „Hiki” położona jest we wsi Bycz, nieopodal Bytomia Odrzańskiego, i usytuowana na wysokości 102 m.n.p.m. W 2006 roku, na glebie piaszczysto-gliniastej, posadzono pierwsze 400 sztuk winnej latorośli. Obecnie na powierzchni 1 hektara rośnie ponad 3000 krzewów następujących odmian: acolon, cabernet cortis, pinot noir, riesling, solaris, traminer i zweigelt.

       Inspiracją do powstania winnicy było nie tylko zamiłowanie do uprawy winorośli, ale też odtworzenie lokalnych tradycji winiarskich. Według historyków, areał winnic od początku XVII wieku do II połowy XIX wieku obejmował około 76 hektarów, ale w ostatnim stuleciu znacznie się zmniejszył, osiągając w1930 roku, już tylko symboliczne 0,5 ha. Stanowe księstwo Carolath-Beuthen, obecnie okolice Bytomia Odrzańskiego i Siedliska, należało do poważniejszych ośrodków uprawy winorośli na Dolnym Śląsku, szczycących się znanymi markami wina, którymi były, m. in.: „Bytomska Rubinowa Krew” i „Stołowe Wino Karolat”. Do tych tradycji nawiązują wina z winnicy „Hiki” zdobywające uznanie i medale na ogólnopolskich degustacjach oraz konkursach win.

Winnica Hiki
34
Bycz , LU
Lubuskie PL
Numer telefonu: 
+48 509 682 258

Winnica

Rok założenia: 
2 006
Powierzchnia: 
1ha
Ile osób może jednorazowo odwiedzić: 
20
Degustacje

Dojazd

Parking samochodowy
7 miejsc
Parking autobusowy
Dojazd PKP
Dojazd PKS

Jadłodajnie

Jedzenie domowe
Zwiedzanie

Cykliczne wydarzenia

Winobranie zielonogórskie
Miejsce: 
Zielona Góra
Termin: 
Wrzesień

- Perła lubuska, starówka w Bytomiu Odrzańskim

- Skarpa nadodrzańska i port .

- Wzgórza Dalkowskie – rezerwat przyrody, Annabrzeskie Wąwozy.