.

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w FieldCollectionItemEntity->fetchHostDetails() (linia 422 z /var/www/clients/client23/web31/web/sites/all/modules/field_collection/field_collection.module).

Winnica Hiki

Winnica powstała w 2006 roku jako owoc miłości do wina i chęć odtworzenia lokalnych tradycji winiarskich, które na tym terenie sięgają aż XVII wieku. Nazwa jej pochodzi od nazwiska założycieli Państwa Katarzyny i Władysława Hiki. Rozciąga się na terenie 1,3 hektara w wsi Bycz, opodal malowniczej miejscowości Bytom Odrzański. Uprawia się tu ponad 3 tysiące krzewów winorośli następujących odmian: acolon, cabernet cortis, pinot noir, riesling, solaris, traminer i zweigelt. Obszar winnicy to teren dawnego stanowego księstwa Carolath-Beuthen, zaliczanego do ważniejszych ośrodków uprawy winorośli na Dolnym Śląsku.
 
W Bytomiu Odrzańskim warto się zatrzymać i zobaczyć uroczą starówkę, określaną mianem “perły lubuskiej”. Nie można także pominąć rynku z barokowymi i klasycystycznymi kamienicami oraz fontanny z nagim chłopem - synem rybaka, o którym legenda głosi, że utonął w Odrze, a jego rodzice umieścili pomnik chłopca na fontannie.
Winnica Hiki
34
Bycz , LU
Lubuskie PL
Numer telefonu: 
+48 509 682 258

Winnica

Rok założenia: 
2 006
Powierzchnia: 
1ha
Ile osób może jednorazowo odwiedzić: 
20
Degustacje

Dojazd

Parking samochodowy
7 miejsc
Parking autobusowy
Dojazd PKP
Dojazd PKS

Jadłodajnie

Jedzenie domowe
Zwiedzanie

Cykliczne wydarzenia

Winobranie zielonogórskie
Miejsce: 
Zielona Góra
Termin: 
Wrzesień

- Perła lubuska, starówka w Bytomiu Odrzańskim

- Skarpa nadodrzańska i port .

- Wzgórza Dalkowskie – rezerwat przyrody, Annabrzeskie Wąwozy.