.

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w FieldCollectionItemEntity->fetchHostDetails() (linia 422 z /var/www/clients/client23/web31/web/sites/all/modules/field_collection/field_collection.module).

WINNOGÓRA – Winnica w Ogrodzie

Winnica w Ogrodzie  położona jest w oddalonym o 15 kilometrów od Zielonej Góry Górzykowie, tuż przy zakolu Odry. Winnica została założona w 2003 roku przez Bogdana Macewicza. Winnogóra to trzyhektarowe założenie ogrodowo-parkowe składające się z 1 ha winnicy, 1 ha parku i 1 ha ogrodu dendrologicznego. Uprawia się tu głównie szczep pinot noir oraz czerwony golubok i sauvignon blanc, a uzyskane z nich wino można skosztować podczas odwiedzin w Winnogórze.
Winnica na swym terenie posiada domek winiarza, w którym takie degustacje się odbywają i z którego można podziwiać przepiękny krajobraz na ogród dendrologiczny. Oprócz krzewów winorośli na uwagę zasługują również krzewy hortensji oraz rzadkie okazy roślin, które dodają jeszcze większego uroku temu miejscu. Winnica w Ogrodzie to miejsce, który zachwyci miłośników przyrody i wszystkich, którzy dobrze czują się wśród soczystych barw zieleni, egzotycznych kwiatów i śpiewu ptaków. Jest to również miejsce dostosowane do organizacji kameralnego wydarzenia do pięćdziesięciu osób.
Będąc na miejscu warto skorzystać z rejsu statkiem po Odrze z portu w pobliskich Cigacicach.
Ciekawa będzie również wycieczka do Zielonej Góry i wizyta w Centrum Nauki Keplera wraz z Planetarium, Palmiarnii oraz malowniczym Parku Winnym, w którym znajduje się jedyna na świecie pokazowa winnica w centrum miasta. Na uwagę zasługuje również odrestaurowana zielonogórska starówka oraz stadion żużlowy klubu Falubaz z „Myszką Miki” w herbie. Całą Zieloną Górę można przemierzać poszukując sześćdziesięciu bachusowych figurek, które są rozmieszczone specjalnie dla turystów po całym mieście.

WINNOGÓRA – Winnica w Ogrodzie
Górzykowo 7
66-131 Cigacice , LU
Lubuskie PL
Numer telefonu: 
48 6017740180

Winnica

Rok założenia: 
2 004
Powierzchnia: 
3 ha
Ile osób może jednorazowo odwiedzić: 
50
Degustacje

Dojazd

Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Parking samochodowy
15 miejsc
Parking autobusowy
Dojazd PKS

Jadłodajnie

Bar

w Winnogórze do dyspozycji gości udostępniany jest dom Winiarza z biesiadną salą kominkową i tarasem z widokiem na ogród. Oferujemy degustacje oraz spacer po winnicy i ogrodzie w towarzystwie właścicieli. Szkolenia enologiczne przeprowadzane przez dyplomowanego enologa

Cykliczne wydarzenia

Plener Fotograficzny "Otwarte Ogrody"
Miejsce: 
Górzykowo
Rejsy galerą po Odrze i Obrzycy
Miejsce: 
Cigacice-Górzykowo
Termin: 
Maj-Czerwiec