.

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w FieldCollectionItemEntity->fetchHostDetails() (linia 422 z /var/www/clients/client23/web31/web/sites/all/modules/field_collection/field_collection.module).

WINNOGÓRA – Winnica w Ogrodzie

        Winnica „Winnogóra”, nazywana przez właścicieli także „Winnicą w Ogrodzie” stanowi, zgodnie z tym określeniem, fragment założenia ogrodowo-parkowego o powierzchni 3 hektarów, które powstało w Górzykowie, miejscowości słynącej z wielowiekowej tradycji winiarskiej i wyjątkowego mikroklimatu sprzyjającego uprawie winorośli wynikającego z usytuowania w zakolu Odry.
        Początki uprawy sięgają 2004 roku. Na obszarze 1 hektara posadzono około 2 200 krzewów winnej latorośli, tylko trzech odmian. Są to dwa czerwone szczepy – pinot noir i gołubok – oraz biały sauvignon blanc. Tak jak ozdobą winnicy są przebarwione jesienią na kolor czerwonobrązowy szpalery gołuboka, tak ozdobą ogrodu jest przede wszystkim bogata kolekcja hortensji. Stąd też ogród otrzymał przydomek „hortensjowy”. Oprócz tej azjatyckiej rośliny ozdobnej można podziwiać interesujące kompozycje drzew i krzewów kwitnących. Wśród nich wiele rzadkich okazów, w tym m.in.: tulipanowiec amerykański, paulownia chińska, parocja perska, ambrowiec amerykański. Gospodarze zapraszają na spacer po ogrodzie i winnicy z lampką wina, a do dyspozycji gości udostępniany jest domek winiarza z biesiadną salą kominkową i tarasem widokowym.

WINNOGÓRA – Winnica w Ogrodzie
Górzykowo 7
66-131 Cigacice , LU
Lubuskie PL
Numer telefonu: 
48 6017740180

Winnica

Rok założenia: 
2 004
Powierzchnia: 
3 ha
Ile osób może jednorazowo odwiedzić: 
50
Degustacje

Dojazd

Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Parking samochodowy
15 miejsc
Parking autobusowy
Dojazd PKS

Jadłodajnie

Bar

w Winnogórze do dyspozycji gości udostępniany jest dom Winiarza z biesiadną salą kominkową i tarasem z widokiem na ogród. Oferujemy degustacje oraz spacer po winnicy i ogrodzie w towarzystwie właścicieli. Szkolenia enologiczne przeprowadzane przez dyplomowanego enologa

Cykliczne wydarzenia

Plener Fotograficzny "Otwarte Ogrody"
Miejsce: 
Górzykowo
Rejsy galerą po Odrze i Obrzycy
Miejsce: 
Cigacice-Górzykowo
Termin: 
Maj-Czerwiec