.

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w FieldCollectionItemEntity->fetchHostDetails() (linia 422 z /var/www/clients/client23/web31/web/sites/all/modules/field_collection/field_collection.module).

Winnica Świętej Jadwigi

      Winnica „Św. Jadwigi” powstała w 1999 roku na malowniczym południowym stoku Wału Zielonogórskiego, niedaleko Świdnicy, na wysokości 124 m n.p.m. Na powierzchni około 1 hektara uprawiane są zarówno podstawowe, klasyczne, odmiany takie jak pinot noir, sylvaner, portugalskie niebieskie i traminer, jak i hybrydowe, w tym bardzo wdzięczna w uprawie aurora.

         Na plantacji znajduje się też kolekcja krzewów starych, autochtonicznych, odmian winorośli znalezionych w mieście i okolicznych wioskach. Z winnicą sąsiaduje cztero-hektarowy sad wiśniowy z drzewkami wielu popularnych odmian, dlatego oprócz win gronowych, można tutaj skosztować smaczne wina wiśniowe, a w lipcu zakupić dorodne wiśnie. Właściciel winnicy, Mirosław Kuleba, jest wydawcą pisma „Winiarz Zielonogórski” oraz autorem trzech ważnych historycznych publikacji dotyczących tradycji winiarskich w regionie: „Ampelografia Zielonej Góry (2005), „Topografia winiarska Zielonej Góry” (2010) oraz „Enographia Thalloris” (2013).

Winnica Świętej Jadwigi
Wyspiańskiego 40/9 (Winnica mieści się nieopodal Świdnicy)
65-036 Zielona Góra , LU
Lubuskie PL
Numer telefonu: 
48 68 324 1727

Winnica

Rok założenia: 
1 999
Powierzchnia: 
1 ha
Ile osób może jednorazowo odwiedzić: 
20
Degustacje
Sprzedaż sadzonek

Dojazd

Parking samochodowy
10 miejsc
Parking autobusowy
Dojazd PKS
Znajomość języków obcych
Zwiedzanie
Organizacja imprez integracyjnych

Cykliczne wydarzenia

Dożynki gminne w Świdnicy
Miejsce: 
"Park Wiejski"
Termin: 
Sierpień