.

Winnica Marcus

Winnica Marcus istnieje od 2009 roku. Geologiczne usytuowanie winnicy to najbardziej wysunięta na południowy-zachód część Wału Zielonogórskiego. Obecnie to dwa hektary areału, a wśród odmian riesling, hibernal, pinot noir, dornfelder i regent.
Dla Winnicy Marcus tworzenie wina to wyrażenie jego istoty, bez ingerencji na poziomie uprawy i winifikacji tak dalece, jak tylko jest to możliwe.  
Respekt dla natury i jej ochrona to podstawowy obowiązek człowieka – rolnika – winiarza.  
Wspieranie, a nie zmienianie   
Pomaganie. a nie przeszkadzanie 
Współistnienie, a nie rządzenie  
Winnica Marcus włącza się w ruch tzw. WIN NATURALNYCH.  
Owoce winorośli są zbierane i selekcjonowane ręcznie, fermentacja przebiega naturalnie, bez siarkowania ani kontroli temperatury. Produkcja wina przebiega w warunkach naturalnych, nie są dodawane żadne enzymy ani środki ulepszające smak.
Wina Marcus są przykładem ekspresji ziemi na której wzrastają.  Winiarnia znajduje się w budynku po dawnej oborze, a sala degustacyjna to cudownie zaadoptowana stodoła z przylegającym tarasem i ogrodem. Całość jest utrzymana w stylu rustykalnym co tworzy niezwykły klimat tego miejsca.  
Będąc w okolicy warto zobaczyć pobliski Pałac Bogaczów pochodzący z XVI wieku, zachowany w stylu renesansowym oraz pięknie zachowany gotycki kościół z XIV wieku.  
Winnica Marcus
Cicha 1
66-010 Sterków , LU
Lubuskie PL
Numer telefonu: 
+48 604 246 388

Winnica

Rok założenia: 
2 009
Powierzchnia: 
2 ha
Ile osób może jednorazowo odwiedzić: 
20
Degustacje
Sklep z winami

Dojazd

Dojazd PKP
Dojazd PKS

Jadłodajnie

Jedzenie domowe
Znajomość języków obcych