.

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w FieldCollectionItemEntity->fetchHostDetails() (linia 422 z /var/www/clients/client23/web31/web/sites/all/modules/field_collection/field_collection.module).

Winnica Łukasz

        Winnica „Łukasz” należąca do Elżbiety i Leszka Pietrasików powstała w 2008 roku w miejscowości Wityń, niedaleko Świebodzina. Na powierzchni 2,2 ha, usytuowanej na nachylonym w kierunku południowym zboczu, posadzono około 6 tysięcy krzewów winorośli. Główne odmiany to chardonnay, hibernal, pinot noir, regent, riesling i solaris.

        Z winnicą sąsiaduje gospodarstwo właścicieli, utworzone na bazie byłego folwarku, gdzie funkcjonuje winiarnia i gdzie jest możliwość wynajęcia sali konferencyjno-bankietowej na 90 osób. Pieczołowicie przywracany klimat, dbałość o architektoniczny szczegół, urozmaicony wieloma atrakcjami niewielki park, stanowią doskonałe otoczenie dla chcących poznawać kulturę winiarską lub po prostu odpocząć. Od 2015 roku atrakcją na terenie posiadłości jest stado danieli.

Winnica Łukasz
Wityń 13
66-200 Świebodzin , LU
Lubuskie PL
Numer telefonu: 
48 697 995 886

Winnica

Rok założenia: 
2 008
Powierzchnia: 
2,2 ha
Ile osób może jednorazowo odwiedzić: 
50
Uprawiane odmiany: 
Degustacje
Sklep z winami

Dojazd

Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Parking samochodowy
15 miejsc
Dojazd PKP
Dojazd PKS
Zwiedzanie

Cykliczne wydarzenia

Zlot motocyklowy
Miejsce: 
Łagów