.

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w FieldCollectionItemEntity->fetchHostDetails() (linia 422 z /var/www/clients/client23/web31/web/sites/all/modules/field_collection/field_collection.module).

Winnica Łukasz

Winnica Łukasz należy do zespołu folwarczno-parkowego w miejscowości Wityń. Otoczona jest pięknymi lasami i polami. Miejscowość znajduje się w powiecie świebodzińskim, nieopodal jeziora Lubinieckiego.
Pierwsza winnica w Wityniu została założona w 1845 roku przez tutejszego młynarza Adolfa Albrechta, ale na przestrzeni lat została zniszczona. W 2009 roku, po 164 latach, rodzina Pietrasik ponownie założyła winnicę w tym samym miejscu.
Na terenie XIX-wiecznego folwarku, na powierzchni 20 hektarów, posadzonych jest niemal 40 tysięcy krzewów winorośli, z których główne odmiany to:  solaris, johanniter, chardonnay,  hibernal, riesling, regent, reberger, pinot noir. W
W winnicy Łukasz nie tylko spróbujesz pysznych i nagradzanych na różnych konkursach ogólnopolskich win, ale także zabierając tu dzieci pokażesz im zwierzyniec: lamy, alpaki, konie, osły, a także stado danieli.
Winnica Łukasz oferuje degustację wina, zarówno na terenie winnicy, jak i w winiarni, która jest połączona ze spacerem po folwarku. Podczas spotkania goście mają szansę dowiedzieć się w jaki sposób produkowane jest wino. Dodatkowo na terenie winnicy i XIX-wiecznego folwarku możliwe jest zorganizowanie imprez okolicznościowych i sesji zdjęciowych.
Atrakcje w pobliżu:
W pobliżu znajduje się miasto Świebodzin, w którym możemy zobaczyć drugą pod względem wysokości na świecie figurę Jezusa Chrystusa (36 metrów wysokości). Poza tym warto odwiedzić: -opactwo cystersów w Gościkowie-Paradyżu (oddalone o 15 km od winnicy),
Międzyrzecki Rejon Umocniony (16 km), stawy rybne w Trzcielu (17 km) oraz Zamek Joannitów w Łagowie Lubuskim (22 km).
Winnica Łukasz
Wityń 13
66-200 Świebodzin , LU
Lubuskie PL
Numer telefonu: 
+48 667 485 505

Winnica

Rok założenia: 
2 009
Powierzchnia: 
8 Ha
Ile osób może jednorazowo odwiedzić: 
50
Degustacje
Sklep z winami

Dojazd

Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Parking samochodowy
15 miejsc
Dojazd PKP
Dojazd PKS
Zwiedzanie

Cykliczne wydarzenia

Zlot motocyklowy
Miejsce: 
Łagów