.

Winnica Vae Soli

Na wzniesieniu, pomiędzy Łazem a Zaborem, w odległości 15 kilometrów od Zielonej Góry leży winnica Vae Soli. Na dwóch hektarach uprawiane są szczepy winorośli: solaris, traminer, johanniter, riesling i monarch, a także od niedawna zweigelt oraz roter riesling.
 
Winnica Vae Soli w Zaborze to rodzinne przedsięwzięcie.  Właściciele starają się utrzymać tradycję i jakość produkcji, dbając o każdy etap procesu, od uprawy winorośli po butelkowanie wina. Oferowane są zarówno wytrawne, jak i słodkie wina, w tym czerwone, białe i różowe, a także wina musujące. Każde wino jest starannie produkowane, a winogrona są zbierane ręcznie w odpowiednim momencie dojrzałości, aby uzyskać pełnię smaku i aromatu.
Winogrona przerabiane są na wino winiarni w Zaborze, która po remoncie będzie mogła przyjąć enoturystów. Dostępne będą miejsca noclegowe, duża sala degustacyjna, a także będzie możliwość zwiedzenia plantacji.
Nazwa  winnicy pochodzi z Księgi Kocheleta, od zdania, które stało się ulubioną maksymą życiową właścicieli: „Biada samotnemu, gdy upadnie. A nie ma drugiego, który by go podniósł”. Jest to apoteoza przyjaźni i bliskości, co idealnie wpisuje się w kulturę picia wina.
Winnica “Vae Soli”
Chłapowskiego 10
66-003 Zabór , LU
Lubuskie PL
Numer telefonu: 
+48 607 404 725

Winnica

Rok założenia: 
2 010
Powierzchnia: 
2 ha
Degustacje
Sklep z winami

Dojazd

Parking samochodowy
6 miejsc
Dojazd PKS
Znajomość języków obcych
Zwiedzanie