.

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w FieldCollectionItemEntity->fetchHostDetails() (linia 422 z /var/www/clients/client23/web31/web/sites/all/modules/field_collection/field_collection.module).

Winnica u Michała

        Winnica Zygmunta Prętkowskiego w Zielonej Górze na Osiedlu Malarzy to mała rodzinna winnica. Powstała w 1986 roku w miejscu historycznym, tam gdzie jeszcze przed wojną uprawiano winorośl, a Lubuska Wytwórnia Win posiadała swoją największą, bo 15 hektarową winnicę. Na cześć wnuka nazwana została „U Michała”.

         Uprawiane jest tu około 600 krzewów, odmian przerobowych i deserowych, wśród nich także cabernet carol, riesling i pinot noir. W środku winnicy znajduje się drewniany domek winiarza, w którym można przyjmować gości. Właściciel winnicy brał udział w wielu konkursach winiarskich, gdzie zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia. M .in. II miejsce w pierwszym  Konkursie Winobraniowym w 2003 roku oraz wiele innych nagród i wyróżnień. W 2007 roku jego nalewka, zrobiona na podstawie starego, rodzinnego, przepisu zdobyła II miejsce w konkursie wojewódzkim „Nasze Kulinarne Dziedzictwo”. Zygmunt Prętkowski jest autorem wniosku wpisania na listę produktów tradycyjnych województwa lubuskiego „Wina Jabłkowego”.

Winnica u Michała
Leona Wyczółkowskiego 35
65-140 Zielona Góra , LU
Lubuskie PL
Numer telefonu: 
48 696 095 717

Winnica

Rok założenia: 
1 986
Powierzchnia: 
600 krzewów
Ile osób może jednorazowo odwiedzić: 
50
Uprawiane odmiany: 
Degustacje

Dojazd

Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Parking samochodowy
30 miejsc
Parking autobusowy
Dojazd PKP
Dojazd PKS
Dojazd MZK

Jadłodajnie

Restauracja
Bar
Jedzenie domowe
Zwiedzanie
Organizacja imprez integracyjnych

Wino białe, wino czerwone, nalewki, miód pitny.

Cykliczne wydarzenia

Winobranie – dni Zielonej Góry
Miejsce: 
Zielona Góra
Termin: 
Pierwsza sobota września do drugiej niedzieli września każdego roku.
Filmy: