.

Winnica Pod Winna Górą

Jest to winnica założona przez Państwa Marzenę i Tytusa Fokszanów we wsi Cigacice, na terenie gminy Sulechów. Misją właścicieli jest przywrócenie dawnej, wielowiekowej tradycji uprawy winorośli na południowym stoku wzgórza w pradolinie Odry.
Gospodarstwo zajmuje pół hektara idealnych gleb pod uprawę krzewów winorośli. Zasadzone są tutaj odmiany winorośli, takie jak: riesling, johanniter, solaris, pinot gris, regent, rondo. Wina wytwarzane Pod Winną Górą zostały docenione na licznych konkursach, zarówno w kraju, jak i za granicą.
Na terenie winnicy prowadzona jest sprzedaż win białych i różowych (od wytrawnych do słodkich) w wersji spokojnej i lekko musującej, a także ręcznie wyrabianych świec sojowych „Dusza Bachusa” i „Lubuskie Winnice”. Istnieje możliwość organizacji spotkań o charakterze informacyjnym, szkoleniowym i edukacyjnym na temat szeroko rozumianej kultury uprawy winorośli i oczywiście degustacji wina. Dla gości przygotowano zaplecze z wyposażeniem do spotkań plenerowo–integracyjnych, miejsce na ognisko, mały plac zabaw dla dzieci oraz strefę relaksu. W pobliżu winnicy umiejscowiona jest przystań rzeczna, z której można udać się w rejs po Odrze.
Warto zatrzymać się w pobliskim Sulechowie i odwiedzić Zamek Książęcy z piwnicą winiarską oraz dawny zbór kalwiński, gdzie organizowany jest Festiwal Muzyki Fryderyka Chopina (w związku z historią pobytu Chopina w Sulechowie w trakcie jego podróży do Berlina).
Winnica Pod Winna Górą
Portowa 44
66-131 Cigacice
PL
Numer telefonu: 
48 507 148 477, +48 500 243 093

Winnica

Rok założenia: 
2 014
Powierzchnia: 
0,5 Ha
Degustacje
Sklep z winami

Jadłodajnie

Restauracja
Zwiedzanie

Noclegi

Noclegi