.

Winnica pod Wieżą

Położona jest w urokliwiej wiosce Trzebule oddalonej o 20 kilometrów od Zielonej Góry. Winnica ma obszar 2,2 hektara. Pierwsze krzewy zostały zasadzone w 2015 roku przez Annę i Andrzeja Kurpielów, a obecnie rośnie już ich ponad 9 tysięcy. W winnicy produkuje się wina spokojne oraz musujące, które można degustować podczas zwiedzania winnicy, jak i pobytu w tamtejszej agroturystyce. Uprawiane są takie odmiany winorośli jak riesling, chardonnay, solaris, regent i cabernet cortis.
Nazwa winnicy nawiązuje do wieży widokowej, która znajduje się na jej terenie.  W wieży znajduje się małe muzeum winiarskie, a z jej góry roztacza się widok, na malowniczo położoną winnicę, tuż nad dużym stawem i w sąsiedztwie lasu. Winnica Pod Wieżą leży w atrakcyjnym regionie turystycznym. Nieopodal znajdują się cztery, niezwykle czyste jeziora, otoczone wiecznie zielonym lasem sosnowym. Warto zapoznać się bliżej z Jeziorem Wielkim, które charakteryzuje się wysoką klasą czystości i przejrzystości.
Odwiedzając winnicę, warto zobaczyć ruiny neoklasycznego pałacu z XIX wieku, a także drewniany kościół pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Trzebule.
Winnica pod Wieżą
Trzebule 61
66-627 Trzebule
PL
Numer telefonu: 
+48 501 368 317

Winnica

Rok założenia: 
2 015
Powierzchnia: 
2,5 Ha

Noclegi

*