.

Winnica Nadodrzańskie Wzgórze

"Winnica Nadodrzańskie Wzgórze" to winnica o stosunkowo krótkiej historii, rozpoczętej w 2016 roku. Zajmuje obszar o powierzchni 0,64 hektara, na którym uprawiane są starannie wyselekcjonowane szczepy winorośli, w tym Zweigelt, Riesling oraz Johanniter.
 
Winnica specjalizuje się w produkcji wytrawnych win białych i czerwonych, które są sprzedawane pod marką "Winnica Nadodrzańskie Wzgórze".
 
Działania winnicy spotkały się z uznanie w środowisku, co potwierdzają zdobyte nagrody i wyróżnienia. W XIII Ogólnopolskim Konkursie Win Grand Prix - Winobranie 2022 wino Zweigelt 2021 zostało uhonorowane złotym medalem, a także zdobyło Puchar za najlepszy debiut.
 
Winnica aktywnie uczestniczy w targach i prezentacjach, z czego przykładem jest udział w targach Winobranie.
 
Wina "Winnica Nadodrzańskie Wzgórze" można obecnie nabyć wyłącznie w siedzibie winnicy, choć trwają prace nad rozszerzeniem miejsc sprzedaży.
 
Odwiedzający winnicę mają okazję degustacji wina na miejscu oraz zwiedzania zarówno w grupach, jak i indywidualnie. Winarnia przygotowana jest do obsługi gości w języku niemieckim.
 
Mimo że winnica nie oferuje możliwości noclegowych czy usług gastronomicznych, jej otoczenie skrywa wiele atrakcji turystycznych. W okolicy znajdują się m.in. rzeka Odra, różnorodne jeziora oraz Zamek Piastowski, które mogą uatrakcyjnić ofertę enoturystyczną.
 
Chociaż na chwilę obecną winnica nie prowadzi szkoleń, warsztatów czy imprez okolicznościowych, ma plany na organizowanie takich wydarzeń w przyszłości.
 
Winnica "Nadodrzańskie Wzgórze" jest członkiem Lubskiego Stowarzyszenia Winiarskiego, co wpisuje się w jej aktywność w lokalnym środowisku branżowym.
 
Chociaż winnica nie posiada udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami ani nie oferuje innych produktów regionalnych, skupia się na produkcji wina i przyjmowaniu odwiedzających, co podkreśla jej zainteresowanie rozwijaniem enoturystyki. Możliwość zakupu wina na miejscu oraz organizowane zwiedzanie stanowią kluczowe elementy oferty winnicy.
Winnica Nadodrzańskie Wzgórze
Nadodrzańska 26/2
66-600 600 Krosno Odrzańskie
PL
Numer telefonu: 
+48 883 341 897

Winnica

Rok założenia: 
2 016
Powierzchnia: 
0,64 Ha
Uprawiane odmiany: 
Degustacje
Sklep z winami

Noclegi

*