.

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w FieldCollectionItemEntity->fetchHostDetails() (linia 422 z /var/www/clients/client23/web31/web/sites/all/modules/field_collection/field_collection.module).

Winnica Na Leśnej Polanie

       „Winnica Na Leśnej Polanie” Małgorzaty i Jarosława Lewandowskich powstała w 1999 roku w miejscowości Proczki – maleńkiej osadzie położona na polanie wśród lasów i malowniczych jezior gminy Zabór. Rok później poczyniono także nasadzenia z myślą o produkcji owoców deserowych. Pierwsze wino gronowe zrobiono tutaj w 2002 roku.

       Po raz pierwszy na „Winobraniu – Dniach Zielonej Góry” winnica zaprezentowała się w 2003 roku. Kolejne cztery lata to stopniowy rozwój i rozbudowa winnicy oraz okres intensywnej pracy nad rozwojem szkółki winorośli. Obecnie w szkółce znajduje się przeszło 50 odmian winorośli. Duża część „Winnicy Na Leśnej Polanie” zlokalizowana jest też na wzniesieniu między Łazem i Zaborem. Łącznie Lewandowscy uprawiają powierzchnię 4,5 hektara, na której posadzili następujące odmiany: bianca, dornfelder, müller thurgau, oporto, ortega, pinot blanc, pinot gris, riesling i różowy traminer. Winnica od wielu lat wystawiała się na różnych imprezach w Polsce jak i poza jej granicami oraz brała udział w wielu konkursach win czego efektem są liczne nagrody i wyróżnienia.

       Właściciele winnicy prowadzą także działalność agroturystyczną i oferują 8 miejsc noclegowych w cichej i spokojnej miejscowości, skąd tylko jeden krok do lasu, lub nad jezioro. Przepiękne okoliczności przyrody sprawią że wspaniale wypoczną tutaj miłośnicy pieszych i rowerowych wędrówek, zbierania grzybów, wędkowania oraz ci którzy chcą uciec od zgiełku wielkiego miasta.

Winnica Na Leśnej Polanie
3
66-003 Proczki , LU
Lubuskie PL
Numer telefonu: 
48 785 918 042

Winnica

Rok założenia: 
1 999
Powierzchnia: 
4,5 ha
Degustacje
Sklep z winami
Sprzedaż sadzonek

Dojazd

Parking samochodowy
20 miejsc
Parking autobusowy
Dojazd PKS

Jadłodajnie

Jedzenie domowe
Znajomość języków obcych
Zwiedzanie
Organizacja imprez integracyjnych

Degustacje, szkolenia z zakresu uprawy winorośli i produkcji wina, imprezy integracyjne, ogniska, prelekcje.

Cykliczne wydarzenia

WEEKEND OTWARTYCH WINNIC
Miejsce: 
PROCZKI
Termin: 
NAJCZĘŚCIEJ PIERWSZY WEEKEND MIESIĄCA OD MAJA DO SIERPNIA
WINOBUSY
Miejsce: 
PROCZKI
Termin: 
OKRES ŚWIĘTA DNI ZIELONEJ GÓRY „WINOBRANIE”
TYDZIEŃ OTWARTYCH WINNIC
Miejsce: 
PROCZKI
Termin: 
OKRES ŚWIĘTA DNI ZIELONEJ GÓRY „WINOBRANIE”