.

Winnica Mozów

Winnica została założona w 2007 roku przez rodzinę Kucuniów, którzy – jak sami mówią – „winnicę prowadzą w oparciu o upodobania do niespiesznych spotkań przy winie w sielskiej lubuskiej scenerii z ludźmi ceniącymi sobie trunki, jedzenie oraz czas, które niosą ze sobą prawdziwą wartość i smak”. Na obszarze liczącym 7 hektarów uprawianych jest 11 odmian winorośli, m.in.  souvignier gris, leon millot, cabernet cortis, chardonnay, muscat oraz riesling, z których produktowe są zarówno wytrawne i półwytrawne wina białe, różowe, jak i czerwone.  

Winnica Mozów na swoim terenie posiada obiekt enoturystyczny. Ponadto wyrabiane są tam inne produkty regionalne, takie jak sery z mleka krowiego.

Z okolic winnicy prowadzą liczne szlaki turystyczne oraz trasy rowerowe, stanowiące atrakcyjną opcję dla miłośników aktywnego wypoczynku. Będąc w tych rejonach warto również odwiedzić Sulechów, w którym - jak głosi niemiecka legenda - miał zamieszkiwać olbrzym Schreck. Według legendy jego żebro wisi na ścianie kościoła farnego, a głowę wyrzeźbiono na ratuszowej wieży na wysokości 8 metrów, bo właśnie tyle wzrostu miał olbrzym...

Winnica Mozów
Mozów 63
66-100 Sulechów , LU
Lubuskie PL
Numer telefonu: 
+48 660 493 034

Winnica

Rok założenia: 
2 007
Powierzchnia: 
6,5 Ha
Ile osób może jednorazowo odwiedzić: 
100
Degustacje
Sklep z winami

Dojazd

Parking samochodowy
Parking autobusowy
Dojazd PKP
Dojazd PKS

Noclegi

Noclegi
Filmy: