.

Winnica Margaret

Winnica położona jest w miejscowości Osiecznica, nieopodal Krosna Odrzańskiego. Prowadzi ją Michał Przytuła, a jej nazwa nawiązuje do imienia matki założyciela - Małgorzaty.
 
Miejsce uprawy winorośli - południowo-zachodnia ekspozycja pradoliny Odry - uchodzi za najcieplejsze miejsce w Polsce. Winnica jest stosunkowo młoda, została założona w 2017 roku. Obecnie rozciąga się na obszarze 3,5 hektara.
 
W winnicy uprawiane są głównie szczepy szlachetne: riesling ryński, chardonnay, pinot noir oraz gewürztraminer, z którego produkowane wino jest musujące. Winnice z regionu Krosna Odrzańskiego słyną z „szampańskiej” produkcji, a wina tego rodzaju niegdyś były znakiem rozpoznawczym regionu.
 
Odwiedzając winnicę, warto zobaczyć także Zamek Piastowski w Krośnie Odrzańskim z zachowanym, niewielkim fragmentem murów obronnych z XIII i XIV wieku, a także kościół św. Jadwigi Śląskiej i dawny rynek. Szczególną uwagę przykuwa pomnik wskazujący stan wód Odry w ciągu stuleci, na którym zaznaczono szczytowe poziomy stanu wód rzeki, podczas największych powodzi nawiedzających Krosno Odrzańskie. Po drugiej stronie rzeki, w centralnej części miasta znajduje się park Tysiąclecia, położony na dawnym cmentarzu polsko-niemieckim. W latach 60. powstała w tym miejscu promenada z punktem widokowym na dolną cześć miasta. Z tego miejsca widoczna jest delta Bobru z ujściem do Odry i lewobrzeżna część miasta z widokiem na wspomniany Zamek Piastowski.
WINNICA MARGARET
Jana Pawła II
66-600 Krosno Odrzańskie , LU
Lubuskie PL
Numer telefonu: 
+48 785 676 075

Noclegi

*