.

Winnica Marcinowice

Właścicielami winnicy, która powstała w 2016 roku w Marcinowicach, tuż opodal Krosna Odrzańskiego, są Agnieszka i Grzegorz Runowscy. Położona jest na terenach pogranicza obszaru Natura 2000 w dolinie środkowej Odry.
Wytwarzane tu wino jest wegańskie,  w smaku delikatne, spokojne i musujące. Celem właścicieli jest produkcja wyłącznie win ze szlachetnych odmian, takich jak: riesling, pinot noir, gewürztraminer, pinot blanc.
Będąc na wzgórzach winnicy, degustując smak aromatycznego wina, można podziwiać niebanalne nadodrzańskie zachody słońca.
Odwiedzając okolicę warto zobaczyć Zamek Piastowski w Krośnie Odrzańskim z zachowanym, niewielkim fragmentem murów obronnych z XIII i XIV wieku, a także kościół św. Jadwigi Śląskiej i dawny rynek. Szczególną uwagę przykuwa pomnik wskazujący stan wód Odry w ciągu stuleci, na którym zaznaczono szczytowe poziomy stanu wód rzeki, podczas największych powodzi nawiedzających Krosno Odrzańskie. Po drugiej stronie rzeki, w centralnej części miasta, znajduje się Park Tysiąclecia, położony na dawnym cmentarzu polsko-niemieckim. W latach 60. powstała w tym miejscu promenada z punktem widokowym na dolną cześć miasta. Z tego miejsca widoczna jest delta Bobru z ujściem do Odry i lewobrzeżna część miasta z widokiem na wspomniany Zamek Piastowski.
Winnica Marcinowice
Widokowa
66-600 Marcinowice
PL
Numer telefonu: 
+48 508 860 669

Noclegi

*