.

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w FieldCollectionItemEntity->fetchHostDetails() (linia 422 z /var/www/clients/client23/web31/web/sites/all/modules/field_collection/field_collection.module).

Winnica Jędrzychów

        Winnica Jędrzychów” Jolanty i Konrada Czaplińskich, którym od kilku lat pomaga zięć – Krzysztof Janiszewski, założona została już w 1986 roku w dzielnicy Zielonej Góry – Jędrzychowie. Impulsem do jej stworzenia była chęć zachowania lokalnego dziedzictwa, więc pierwsze nasadzenia stanowiły łozy pozyskane ze starych krzewów znajdujących się na terenie miasta i w okolicach. Obecnie, na terenie około 23 arów uprawiane jest przeszło 1 000 krzewów, w tym wiele uratowanych odmian miejscowych, odpornych na choroby grzybowe i mróz, jak i odmian deserowych np. magdalenka. Z popularnej aurory wytwarzane jest wino, które zdobywało nagrody na regionalnych konkursach. Konrad Czapliński, znany artysta fotografik, jest autorem wielokrotnie wydawanego albumu – „Zielona Góra. Miasto młodości, tradycji i winorośli”.

Winnica Jędrzychów
Ul. Domeyki 12b
66-912 Zielona Góra , LU
Lubuskie PL
Numer telefonu: 
48 502 152 102

Winnica

Rok założenia: 
1 986
Powierzchnia: 
23 a
Ile osób może jednorazowo odwiedzić: 
5

Dojazd

Parking samochodowy

Jadłodajnie

Bar
Zwiedzanie
Organizacja imprez integracyjnych

Noclegi

Noclegi
*

-Wizyty Enologów z kraju i zagranicy

-Sprzedaż miodu i kitu pszczelego.

Cykliczne wydarzenia

Winobranie coroczne
Miejsce: 
Zielona Góra
Termin: 
Jesień

DODATEK PASIEKA

Pasieka zlokalizowana jest na 50 arach gruntu rolnego. Grunt obsadzony jest drzewami owocowymi oraz lipami. Grunt jest obsiany trawą i częściowo utwardzony. Budynek pasieczny 320 m2 powierzchni, służy do wirowania miodu i składowania sprzętu pszczelarskiego. W czasie pobytu na pasiece jest możliwość zapoznania się z pracą pszczół, sprzętem służącym do prowadzenia pasieki oraz degustacją miodu.

Gaj leszczynowy na pasieczysku. Wieloletni, dąb błotny z piękną koroną. W Dąbiu (miejscowość) jest piękne jezioro z możliwością wczasów  oraz doraźnym wypoczynkiem. Odległość od pasieki 1,5 km