.

Winnica Ingrid

Winnica składa się z dwóch części - pierwsza o wielkości pół hektara na terenie wsi Łaz i druga w Zaborze, w obrębie największej winnicy w Polsce, tzw. „Winnicy Samorządowej”. W sumie, na terenie winnicy Ingrid, uprawianych jest 12 tysięcy krzewów, w tym sześć odmian szlachetnych (pinot noir i pinot blanc, muscat, gewürztraminer, müller-thurgau, zweigelt) i jedna hybryda (solaris). Winnica jest wyróżniana i nagradzana za swe osiągnięcia.

 

Winnica Ingrid położona jest na południowych stokach, a szczególny charakter nadaje jej unoszący się zapach lawendy rosnącej wśród winorośli.

 

Istnieje możliwość zwiedzania winnicy połączonej z degustacją wina, jak również nocleg w pokojach urządzonych w toskańskim stylu.

 

Będąc w tych okolicach warto odwiedzić imponujący pałac barokowy w Zaborze, będącym jednym z najważniejszych, barokowych założeń rezydencjalnych typu francuskiego, a którego długa i skomplikowane historia sięga już 1677 roku. Legenda głosi, że pałac został wybudowany za pieniądze pochodzące z okupu za tureckiego paszę, który był więźniem cesarskiego generała Johanna Heinricha von Duennewalda.

Winnica Ingrid
Łaz 54
66-003 Zabór , LU
Lubuskie PL
Numer telefonu: 
+48 697 515 113

Winnica

Rok założenia: 
2 008
Powierzchnia: 
2,5ha
Ile osób może jednorazowo odwiedzić: 
50
Degustacje
Sklep z winami

Dojazd

Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Parking samochodowy
10 miejsc
Parking autobusowy
Dojazd PKS

Lawendowe zbiory, "Warsztaty z Lawendą"