.

Winnica Bachusowe Pole

Jest to winnica założona w 1993 roku przez Renatę, Tatianę i Mirosława Stępniów, którzy podkreślają, że pragną, aby święto wina trwało u nich cały rok. Obejmuje obszar 2 hektarów w obrębie Winnicy Samorządowej w Zaborze. Powstają tu wina, które zaspokoją najbardziej wybrednych smakoszy. Wśród odmian można spotkać portugieser, muscat morawski, zweigeltrebe, pinot gris, solaris i pinot blanc. To właśnie wina z tych odmian z Bachusowego Pola zdobyły nagrody i są doceniane przez sommelierów.
Atmosfera w Bachusowym Polu jest swojska i przyjemna, jak zapewne życzyłby sobie tego sam Bachus. Podczas degustacji można posmakować regionalnych serów, wędlin i innych potraw przygotowywanych przez gospodarzy. 
Niedaleko winnicy Bachusowe Pole, znajduje się imponujący pałac barokowy w Zaborze, będącym jednym z najważniejszych, barokowych założeń rezydencjalnych typu francuskiego, a którego długa i skomplikowane historia sięga już 1677 roku. Legenda głosi, że pałac został wybudowany za pieniądze pochodzące z okupu za tureckiego paszę, który był więźniem cesarskiego generała Johanna Heinricha von Duennewalda.
Winnica Bachusowe Pole Zabór , LU
Lubuskie PL
Numer telefonu: 
48 691 855 666

Winnica

Rok założenia: 
1 993
Powierzchnia: 
3 ha
Ile osób może jednorazowo odwiedzić: 
50

Dojazd

Parking samochodowy

Jadłodajnie

Restauracja
Zwiedzanie
Organizacja imprez integracyjnych

Zapraszamy do Winiarni Bachus ( Zielona Góra, Stary Rynek 1), gdzie znają Państwo produkty z lubuskich winnic!