.

Winnica Aris

Winnica powstała w 2018 roku na ponad 5 hektarach wzgórza w miejscowości Osiecznica,
tuż obok Krosna Odrzańskiego. W 2022 roku została powiększona i obecnie rozciąga się na obszarze 10 hektarów. W winnicy dominują odmiany: solaris, muscaris, riesling, chardonnay, johanniter, pinot noir, a także sauvinier gris, dzięki którym powstają wina spokojne oraz musujące, niezwykle doceniane i wyróżniane przez ekspertów.
Na terenie winnicy organizowane są imprezy okolicznościowe, koncerty na świeżym powietrzu, biesiady przy winie, ognisku i przekąskach.
Odwiedzając winnicę, warto zobaczyć także Zamek Piastowski w Krośnie Odrzańskim z zachowanym, niewielkim fragmentem murów obronnych z XIII i XIV wieku, a także kościół św. Jadwigi Śląskiej i dawny rynek. Szczególną uwagę przykuwa pomnik wskazujący stan wód Odry w ciągu stuleci, na którym zaznaczono szczytowe poziomy stanu wód rzeki, podczas największych powodzi nawiedzających Krosno Odrzańskie. Po drugiej stronie rzeki, w centralnej części miasta znajduje się park Tysiąclecia (gdzie corocznie odbywa się Ogólnopolski Festiwal Win Musujących), położony na dawnym cmentarzu polsko-niemieckim. W latach ‘60 powstała w tym miejscu promenada z punktem widokowym na dolną cześć miasta. Z tego miejsca widoczna jest delta Bobru z ujściem do Odry i lewobrzeżna część miasta z widokiem na wspomniany Zamek Piastowski.
Winnica Aris
Słoneczna
66-600 Osiecznica
PL
Numer telefonu: 
+48 695 170 776

Winnica

Rok założenia: 
2 018
Powierzchnia: 
10 Ha
Degustacje
Sklep z winami

Noclegi

*