.

Pszczelarnia Słodnik Marta Słodnik

Została założona w 2015 roku, ale prowadząca pasiekę - pani Marta Słodnik,- pasję pszczelarską i doświadczenie odziedziczyła po dziadku, a w rodzinie Słodników tradycje pszczelarskie istnieją od ponad 100 lat.  Nazwa pasieki pochodzi oczywiście od nazwiska rodziny, ale również jest to nazwa ptaka z rodziny miodojadów. Pasieka mieści się w Zaborze, 15 km na wschód od Zielonej Góry, i liczy 70 uli, których liczba roku na rok się powiększa.

Na miejscu w Pszczelarni Słodnik można kupić nie tylko naturalny miód, ale także świeczki z wosku pszczelego, pyłek kwiatowy, propolis oraz miodowe upominki małe i duże. Pasieka jest otwarta dla każdego, natomiast dla grup zorganizowanych właściciele organizują degustację produktów pszczelich oraz warsztaty o pszczołach i miodzie, a także o chlebie. Dodatkową atrakcją miejsca są domki do apiterapii, czyli specjalne sauny do oddychania powietrzem z ula, co korzystnie wpływa na górne drogi oddechowe i wspomaga leczenie chorób układu moczowego, układu nerwowego oraz chorób serca.

Na terenie Pszczelarni na potrzeby ruchu turystycznego powstał Gościniec Polna Pszczoła, który posiada 3 pokoje i może łącznie przyjąć 12 gości. Na gości oprócz brzęczących pszczół czekają trzy alpaki, kot zwany kotem, a dla najmłodszych na placu zabaw swój domek mają króliki miniaturki. Na terenie obiektu znajduje się również tężnia solankowa oraz strefa SPA.

W okolicy znajduje się Pałac XVII w., Centrum Winiarstwa w Zaborze, kościół neogotycki oraz winnice.

Odwiedzając Zabór warto udać się do pobliskiej Zielonej Góry i zobaczyć Centrum Nauki Keplera wraz z Planetarium, palmiarnię oraz malowniczy Park Winny, w którym znajduje się jedyna na świecie pokazowa winnica w centrum miasta. Na uwagę zasługuje również odrestaurowana starówka miasta oraz park botaniczny i Dolina Gęśnika. Całą Zieloną Górę można przemierzać poszukując sześćdziesięciu Bachusowych figurek, które są rozmieszczone specjalnie dla turystów po całym mieście.

Pszczelarnia Słodnik Marta Słodnik
Polna 16
66-003 Zabór , LU
Lubuskie PL

Noclegi

*