.

Pasieka w Sadzie Agnieszka Paweł Kamińscy

Pasieka należy do Agnieszki i Pawła Kamińskich, umiejscowiona jest w Gostkowicach w gminie Bogdaniec kilkadziesiąt metrów od przepływającej tu rzeki Warta. 
Oficjalnie została założona w 2002 roku, jednakże jako rodzinne gospodarstwo funkcjonuje już od trzech pokoleń. Właściciel, oprócz wieloletniego doświadczenia, może się pochwalić również dyplomami: Mistrza Pszczelarza i Pszczelarza Wykwalifikowanego. Szkolił się w Pszczelej Woli na Lubelszczyźnie, w jedynej pszczelarskiej szkole w Polsce.  
Głównym kierunkiem działalności jest utrzymanie pogłowia rodzin pszczelich, tak by zapewnić stałe ilości pozyskiwanych produktów. Na terenie pasieki znajduje się 120 uli, które dostarczają tonę miodu rocznie. Dwa rodzaje miodu – wielokwiatowy oraz nektarowo-spadziowy – wpisane są na listę produktów tradycyjnych. 
W pasiece jest możliwość zakupu miodu, a także zwiedzenia jej w grupie i indywidualnie.  
Gospodarstwo zajęło I miejsce i otrzymało tytuł Pszczelarza Roku 2016 w kategorii miód pszczeli wielokwiatowy w ogólnopolskim konkursie Pszczelarz Roku. 
Z tej okolicy podążając wzdłuż Warty możemy dotrzeć do Gorzowa Wielkopolskiego do tętniącego życiem Bulwaru Nadwarciańskiego. Warto tam również zobaczyć trzystuletni zabytkowy spichlerz, mury obronne Gorzowa oraz Katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z XIII wieku. Ważnym miejscem na mapie jest również zabytkowy młyn w Bogdańcu. Młyn oraz sąsiadujące z nim budynki tworzą dzisiaj Zagrodę Młyńską będącą oddziałem Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie.
 

 

Pasieka w Sadzie Agnieszka Paweł Kamińscy
Gostkowice 13A
66-450 Gostkowice , LU
Lubuskie PL
Numer telefonu: 
+48 781 276 715

Noclegi

*