.

Pasieka "Malinówka"

To niewielkie gospodarstwo naturalne położone w Drągowinie nad malowniczą rzeką Brzeźniczanką, na południe od Zielonej Góry w kierunku na Żagań.
Prowadzą je Magda i Sylwek Świderscy, którzy zajmują się przede wszystkim pszczelarstwem, a ich pasieka prowadzona jest w taki sposób, aby jak najmniej przeszkadzać pszczołom - dzięki czemu produkują one doskonały miód.

W gospodarstwie poza permakulturową uprawą roślin, hodowane są w systemie pastwiskowym owce, króliki oraz "leśny" drób. Na miejscu, oprócz wielokrotnie nagradzanego miodu, można również zakupić kiszonki, octy, syropy ziołowe, konfitury, musztardy, jak również chleb żytni wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa. 

Gospodarstwo jest członkiem Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych, a od kilku lat prowadzi  działalność edukacyjną w zakresie pszczelarstwa, kiszonkarstwa, zielarstwa ("Chaszcze w paszczę!”) oraz zajęcia przyrodniczo-surwiwalowe (pod nazwą Leśna Banda). Organizowane są też Dzikie Urodziny i Dzikie Biwaki. 

W Malinówce odbywają się również warsztaty (z zakresu permakultury, budownictwa naturalnego, ochrony przyrody, bartnictwa, nalewkarstwa czy rękodzieła), plenerowe koncerty oraz leśne kino.

 

Malinówka
Krótka 4
66-010 Drągowina , LU
Lubuskie PL
Numer telefonu: 
+48 607 276 703

Winnica

Sklep z miodami

Noclegi

*