.

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w FieldCollectionItemEntity->fetchHostDetails() (linia 422 z /var/www/clients/client23/web31/web/sites/all/modules/field_collection/field_collection.module).

Pałac Mierzęcin Wellness and Wine Resort

Uprawa winorośli zajmuje obszar prawie 9 hektarów terenu położonego nad Jeziorem Mierzęcińskim, na południowym stoku wzgórza. Rośnie tu już ponad 35 tysięcy winnych krzewów. Obecnie uprawia się kilkanaście szczepów winogron, a główne odmiany to: kernling, riesling, roter riesling, souvignier gris, muscaris, solaris, seyval blanc oraz pinot noir i rondo. Powstają z nich wina wytrawne, półwytrawne, półsłodkie, również w wersji musującej.

Pasja do wina i urokliwe tereny, na których funkcjonuje winnica, to świetne warunki do rozwoju kompleksu wypoczynkowego zlokalizowanego w odrestaurowanym XIX-wiecznym pałacu i zabudowaniach przypałacowych. Oprócz luksusowych pokoi, dwóch restauracji i sezonowej kawiarni odwiedzający mogą skorzystać z bogatej oferty enoturystycznej - od zwiedzania winnicy, degustacji win w Piwnicy Win i odwiedzin w przetwórni po zabiegi z wykorzystaniem owoców z pałacowej winnicy w Grape SPA. Do dyspozycji Gości jest również bogata baza rekreacyjna z basenem, strefą wellness, stajnią, bowlingiem i rozległym terenem spacerowym. Klient biznesowy odnajdzie tu również profesjonalne zaplecze konferencyjne.

Corocznie organizowane są winobrania z aktywnym udziałem gości, a także Mierzęcin Horse Show oraz Classica Mierzęcin, czyli zlot zabytkowej motoryzacji.

Oprócz wina w Pałacu Mierzęcin można skosztować innych regionalnych produktów. Została tu stworzona własna linia produktów spożywczych, które powstają w pałacowej kuchni z wyselekcjonowanych składników pochodzących od lokalnych dostawców, według autorskich receptur. Pałacowa spiżarnia to miody, przetwory słodkie i wytrawne oraz słynne już oleje smakowe w tym olej porowy, który otrzymał certyfikat produktu regionalnego w 2022 roku.

Pałac Mierzęcin Wellness and Wine Resort
Mierzęcin 1
66-520 Dobiegniew , LU
Lubuskie PL

Winnica

Rok założenia: 
2 004
Powierzchnia: 
6,75ha
Ile osób może jednorazowo odwiedzić: 
200
Degustacje
Sklep z winami

Dojazd

Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Parking samochodowy
200 miejsc
Dojazd PKP
Dojazd PKS

Jadłodajnie

Restauracja
Bar
Jedzenie domowe
Znajomość języków obcych
Zwiedzanie
Organizacja imprez integracyjnych

Noclegi

Noclegi
Hotel
****
Room rates
Cena od: 
80 zł
Cena do: 
350 zł

- GRAPES SPA
- STADNINA KONI
- ŚWIAT SAUN
- BASENY
- FITNESS
- BOWLING
- BILARD PUB
- KORTY TENISOWE
- BOISKO DO SIATKÓWKI
- ŚCIEŻKI NORDI WALKING
- ROWERY
- KAJAKI
- WĘDKOWANIE