.

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w FieldCollectionItemEntity->fetchHostDetails() (linia 422 z /var/www/clients/client23/web31/web/sites/all/modules/field_collection/field_collection.module).

Pałac Mierzęcin Wellness and Wine Resort

    Winnica Pałac Mierzęcin stanowi integralną część rozległego, odrestaurowanego z troskliwością i pasją majątku Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort, położonego na skraju Drawieńskiego Parku Narodowego. Winnica jest sercem posiadłości, a jej bliskość nie pozostaje bez wpływu na koncepcję działającej na terenie posiadłości Restauracji Destylarnia – jedynej w regionie rekomendowanej przez Slow Food Polska.

    Pierwszych nasadzeń dokonano w 2004 roku i obecnie, na malowniczym obszarze sąsiadującym z Jeziorem Mierzęcińskim, na prawie 7 hektarach, uprawia się 19 szczepów winorośli. Głównie odmian białych: kernling, riesling, gewürztraminer, chardonnay, solaris i seyval blanc oraz czerwonych: rondo, regent, pinot noir i zweigelt. Uprawa stanowi źródło owoców nie tylko do wytwarzanych tu wysokiej jakości win. Winogrona, jako unikalne źródło antyoksydantów i witamin wykorzystuje się również do zabiegów relaksacyjnych w Grape Spa. W działających na terenie majątku restauracjach winogrona stanowią także ważny składnik serwowanych tu dań kuchni wellness i polskiej.
Wina z Winnicy Pałac Mierzęcin są dostępne w ciągłej sprzedaży i do degustacji, a o ich jakości świadczą medale prestiżowych, międzynarodowych, konkursów winiarskich organizowanych zarówno w kraju, jak i za granicą. Basen rekreacyjny, kompleks saun, łaźni i grot, strefa fitness, stadnina koni, bowling, tenis, nordic walking, rowery, kajaki oraz centrum konferencyjne i bankietowe uzupełniają obraz miejsca jako inspirującej bazy do spotkań, szkoleń i wypoczynku. Dla Gości przygotowano 83 komfortowe pokoje w Pałacu, Oficynie, Folwarku i Starej Stodole.

Pałac Mierzęcin Wellness and Wine Resort
Mierzęcin 1
66-520 Dobiegniew , LU
Lubuskie PL

Winnica

Rok założenia: 
2 004
Powierzchnia: 
6,75ha
Ile osób może jednorazowo odwiedzić: 
200
Degustacje
Sklep z winami

Dojazd

Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Parking samochodowy
200 miejsc
Dojazd PKP
Dojazd PKS

Jadłodajnie

Restauracja
Bar
Jedzenie domowe
Znajomość języków obcych
Zwiedzanie
Organizacja imprez integracyjnych

Noclegi

Noclegi
Hotel
****
Room rates
Cena od: 
80 zł
Cena do: 
350 zł

- GRAPES SPA
- STADNINA KONI
- ŚWIAT SAUN
- BASENY
- FITNESS
- BOWLING
- BILARD PUB
- KORTY TENISOWE
- BOISKO DO SIATKÓWKI
- ŚCIEŻKI NORDI WALKING
- ROWERY
- KAJAKI
- WĘDKOWANIE