.

Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze

        "Muzeum Wina - ekspozycja stała Muzeum Ziemi Lubuskiej, to jedyne takie miejsce w kraju w pełni poświęcone historii produkcji wina w Polsce. Zbiory zlokalizowano w odrestaurowanych podziemiach budynku, a kolejność zwiedzania wynika z cyklu produkcji wina. Zaczyna się od prac na winnicy, a kończy na napełnianiu butelek.
        Część ekspozycji to archiwalne fotografie, na których można obejrzeć jak wyglądała praca w dawnej wytwórni Grempler & Co., najstarszej niemieckiej wytwórni win musujących i późniejszej Lubuskiej Wytwórni Win. Inne dotyczą obchodów święta Winobrania i pokazują słynne korowody. Do produkcji wina nawiązują obrazy Ireny Bierwiaczonek, a anegdoty dotyczące zielonogórskiego winiarstwa przedstawiają akwarele autorstwa Jerzego Fedry. Dodatkową atrakcją jest wystawa zabytkowych naczyń szklanych obrazujących  kulturę spożywania wina na Dolnym Śląsku".

Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze
Niepodległości 15
65-048 Zielona Góra , LU
Lubuskie PL
Numer telefonu: 
48 68 237 23 45

Dojazd

Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Dojazd PKP
Dojazd PKS

"Muzeum Ziemi Lubuskiej oferuje szeroki zakres usług, związanych z udostępnianiem informacji o zbiorach, reprograficznych oraz reklamowych . Nasze sale udostępniamy do organizacji konferencji, szkoleń i spotkań. Oferowane usługi:

- udostępnianie materiałów muzealnych oraz usługi reprograficzne

- usługi informacyjne i kwerendy

- usługi reklamowe

- wynajem sal"